Život s autem na operativní leasing Driveto

S autem od Driveta je život jednodušší. Podívejte se, jak mohou vypadat vaše 2 roky s autem na operativní leasing.

Zobrazit průběh
Auto na operativní leasing

2 roky s operativním leasingem

Projděte si kompletní soužití s vaším novým miláčkem:

1. léto

Vyzvednutí auta

Nové auto si vyzvednete u domluveného prodejce. Vysvětlí vám funkce a vlastnosti auta. Spolu s autem vám předá zelenou kartu a malý technický průkaz. V případě, že máte v ceně pneumatiky, můžete si je odvézt s sebou a nebo nechat uskladnit.

První splátka operativního leasingu

Je standardně po prvním měsíci používání auta. Po dobu operativního leasingu je splátka neměnná a pravidelná.

1. podzim

Přezutí na zimní pneumatiky

Pokud máte pneumatiky v ceně operáku, stačí se jen objednat do pneuservisu. Nic neplatíte. V případě, že nemáte pneumatiky v ceně, je pořízení a přezutí pneumatik na vašem výběru.

Co když se stane menší nehoda?

Někdo vám například na parkovišti urazí zrcátko. Nahlásíte událost leasingové společnosti a objednáte auto do servisu. Auto je pojištěné. Platíte pouze spoluúčast havarijního pojištění. Standardně se pohybuje 5 % nebo 10 % z částky opravy.

1. zima

Cesty do zahraničí

V zimě na hory, v létě k moři. Cestu do zahraničí můžete absolvovat v autě na operativní leasing.

1. jaro

Přezutí zpět na letní pneumatiky

Stejný systém jako v případě přezutí na zimní. V rámci operativního leasingu máte standardně jednu sadu letních pneumatik. V případě delšího pronájmu můžete mít sady dvě.

2. léto

Nová zelená karta

Zelenou kartu dostanete při odjezdu od prodejce. Nová zelená karta vám přijde po roce užívání auta automaticky. O nic se nestaráte.

Co když se poškodí přední sklo?

Kamínek, který skončí v předním skle, může způsobit prasklinu. Takové sklo je nutné vyměnit. Většina nabídek operativního leasingu má pojištění všech skel v ceně. Stačí se tedy objednat do servisu, kde vám sklo vymění za nové.

Garanční prohlídka

Auto vám řekne, že potřebuje na garanční prohlídku a vyměnit olej. Pokud máte servis v ceně splátky, stačí se objednat do servisu a po prohlídce odjet. Nic neplatíte. Pokud zvolíte operák bez servisu, servis řešíte podle vlastního výběru a na vlastní náklady.

2. podzim

Přezutí na zimní pneumatiky

Stejně jako v případě prvního přezouvání. Zimní pneumatiky dostanete stejné, které jste měli poslední zimu. Při operativním leasingu s pneumatikami opět nic neplatíte. Pokud máte pneumatiky vlastní, je volba a platba na vás.

Co když je potřeba větší oprava?

Odřené dveře, promáčklá kapota a podobně. To v servisu na počkání neopraví. Na začátku vše nahlásíte leasingové společnosti. Ta si vše zaznamená a vy auto objednáte do servisu, kde opravu provedou. Havarijní pojištění kryje škody, takže vaše účast na ceně opravy je podle výše spolúčasti - nejčastěji 5% nebo 10%.

Kontrola najetých kilometrů

Je dobré si ohlídat, kolik jste najeli kilometrů v závislosti na celkovém nájezdu, na který je operativní leasing uzavřený. Většina nabídek má toleranci kilometrů. Za výraznější přejezd se platí v rámci jednotek korun za přejetý kilometr.

2. jaro

Přezutí zpět na letní pneumatiky

Vaše poslední přezouvání. Systém pořád stejný. Pneumatiky v ceně? Řešíte jen objednání. Na těchto pneumatikách auto i vrátíte zpět. Pokud si řešíte pneumatiky a servis sami, sami si také určíte, s jakými pneumatikami budete jezdit.

Kontrola před vrácením auta

Ještě než budete auto vracet, doporučujeme vzít ho na kontrolu. Tam vám řeknou, v jakém stavu auto je a jestli je potřeba udělat případnou lehčí opravu, aby vrácení auta proběhlo bez problémů.

3. léto

Vrácení auta

Až bude váš operativní leasing končit, zajedete s autem na prohlídku, kde auto projde finální kontrolou. Lehčí odřeniny, které jsou způsobené městským provozem, nevadí. Větší šrkábance a viditelné poškození jste už určitě vyřešili v rámci kontroly před vrácením auta.

Kroky po skončení operativního leasingu

Auto v pořádku prošlo kontrolou, kilometry sedí. Tím je váš operativí leasing ukončen. Pokud jste si auto zamilovali, můžete si ho standardně odkoupit za výhodnější cenu. Pokud chcete pokračovat v operativním leasingu dále, myslete na to, že je potřeba podívat se na nabídky ještě před koncem stávajícího operativního leasingu, aby se auto případně stihlo vyrobit a vyřídit veškeré náležitosti.

Zobrazit Driveto nabídky

1 000 Kč sleva pro vás

Zavřít