Výhody operativního leasingu

8. 6. 2017

Nové auto za dobré peníze a žádná starost. To je hlavní heslo operativního leasingu. Jaké výhody vám ale operativní leasing přinese konkrétně?

Znáte to. Auto se po několika tisících kilometrech dožaduje návštěvy servisu. Pokud je hůř, svítí na palubovce ikonka, která vás důrazně žádá, abyste se svým plechovým miláčkem zajeli do servisu a nechal ho prohlédnout. Tak jako tak, zadarmo návštěva nebude. Pokud si vyberete operativní leasing, který obsahuje garanční prohlídky a servis, tyhle starosti můžete úplně vypustit z hlavy. Jasně, musíte do servisu zajet, auto se tam (zatím) samo nedopraví. Tam vám ale provedou potřebné práce a vy s autem odjedete. Žádné otázky typu “kartou nebo hotově?”.

Stejně tak pneumatiky. Zkoumání, jaké to vlastně potřebujete rozměry gum, kde je koupit, kolik stojí, kde je přezout. Neřešte. V případě, že vás operativní leasing obsahuje pneumatiky, tak se jenom domluvte na přezutí. Sjedete do pneuservisu, dáte si kávu a odjedete s přezutým autem.

Když vám ale výběr pneumatik nevadí, vyberte si variantu operativního leasingu bez pneumatik. Určitě bude levnější, ale počítejte s tím, že pneuservis, uskladnění gum a samotné pneumatiky hradíte mimo pravidelné splátky.

Pokud jste firma nebo podnikatel je pro vás operativní leasing geniální variantou. Díky pravidelným splátkám snadno naplánujete cash flow. Parádní je, že si celou splátku za vůz na operativní leasing můžete dát přímo do nákladů místo složitějšího odpisování.

V případě operativního leasingu většinou nemusíte myslet na akontaci. Někteří poskytovatelé akontaci přesto vyžadují. Standardně akontace pomůže schvalovacímu procesu a sníží následné měsíční splátky. Běžně jsou ale nabídky operativních leasingů bez akontace. Pokud nějaká nabídka na operativní leasing akontaci obsahuje, tak to na driveto.cz hned uvidíte.

Prodej vlastního auta není příjemnou zkušeností. V bazaru se pravděpodobně nedočkáte peněz, které za své auto čekáte a když budete prodávat auto po vlastní ose, musíte zařídit papírování, návštěvy zájemců a zkušební jízdy. Nehledě na neustále zvonění telefonu. U operativního leasingu prodej neřešíte. Po konci nájmu auto vrátíte a můžete si vybrat zase funglovku. A kdybyste se do auta zamilovali a chtěli si ho nechat, stačí se domluvit s prodejcem. Standardně si můžete auto po konci nájmu odkoupit.

Ať jste si vybrali auto s plným servisem, nebo si chcete řešit návštěvy servisu a výměnu pneumatik sami, s operativním leasingem nešlápnete vedle. Pokud chcete jezdit každý rok novým autem a být bez starostí vyberte si na driveto.cz vůz na operativní leasing a s radostí jezděte.