Škoda pomalu představuje novou vlajkovou loď pro čínský trh

25. 10. 2018

Škoda Kodiaq GT bude novým vrcholným modelem české značky v Číně. Exkluzivně pro čínský trh připravené první SUV-kupé značky je dalším milníkem v historii české automobilky. Se svým mohutným a dynamickým vzhledem je vůz novým nositelem image na nejdůležitějším trhu značky Škoda. Čína tak bude jediným trhem na světě, na kterém bude ŠKODA nabízet celkem čtyři modely kategorie SUV - Kamiq, Karoq, Kodiaq a jeho odvozenou variantu GT. Značka tak osloví nové skupiny zákazníků, orientované na životní styl. Svou oficiální premiéru v Číně bude mít nový Kodiaq GT na autosalonu Guangzhou Motor Show, který se bude konat od 16. do 25. listopadu 2018.

Příď 4,63 metrů dlouhého vozu se vyznačuje širokou kapotou a černě lemovanou maskou chladiče s chromovanými zdvojenými lamelami. Mohutný vzhled vozu posilují LED-světlomety, trojrozměrně tvarovaný nárazník a přední spojler se širokými otvory pro vstup vzduchu. Linie střechy, která za předními dveřmi pozvolna klesá a přechází v ploché páté dveře, dodává provedení GT dynamický profil. Výrazné lemy blatníků a propracované prahy v barvě vozu s matně černými elementy dodávají tomuto velkému SUV ve verzi kupé na mohutnosti.

Interiér nového modelu GT spojuje prostornost s emocionálními liniemi kupé. Uvnitř okamžitě upoutají pozornost kvalitní materiály a individuálně nastavitelný Virtuální Kokpit. Jak je pro vozy značky Škoda Auto typické, je zde i řada praktických Simply Clever detailů. Díky WiFi připojení a rozhraní MirrorLink™, Apple CarPlay nebo Baidu’s Carlife je Kodiaq GT neustále online a poskytuje nejmodernější úroveň konektivity. Paleta pohonů zahrnuje dva motory. Agregát 2,0 TSI o výkonu 137 kW (186 k) pohání kola přední nápravy, motor 2,0 TSI s výkonem 162 kW (220 k) pak bude standardně dodáván s pohonem všech kol a sedmistupňovou převodovkou DSG. O maximální bezpečnost se starají různé asistenční systémy, jako Blind Spot Detect, Front Assist a Adaptivní tempomat (ACC) s funkcí stop-go.