Po Evropě autem nebo letadlem?

5. 9. 2019

Téma se zdá možná jako zbytečné. Možná pro mnoho z vás. Protože je vaše volba jasná. Ale právě – pro každého jiná. Takže… autem, nebo letadlem? Jistě, pokud se bavíme o cestě do Ameriky, autem to není úplně ideální. Ale co třeba Řím? Nice? Split? Nebo vzdálenější destinace… Burgas?

Pokud patříte ke skupině lidí, kteří berou cestování autem jako nutné zlo, vyberete letadlo. To s sebou nese určité nevýhody – musíte se dostat na letiště, sbalit se do relativně malého zavazadla, přijet na letiště s předstihem, zaparkovat, počítat s možným zpožděním, pak je pro někoho problém samotný let – nervozita, nevolnost, několik hodin sezení na místě. No a po příletu na místo je potřeba řešit dopravu do ubytování. Výhody jsou naprosto jasné – rychlost, pohodlí a v mnoha případech i finanční výhodnost.

To v autě jste svými pány. Navíc, pokud opravdu nesnášíte létání, je to pro vás asi jasná volba. Podle velikosti zavazadelníku si s sebou můžete vzít, co chcete. Když jedete ve více lidech, rozdělíte si náklady. Zastavit můžete kdy chcete, vyrazíte až se vám bude chtít. A navíc – až přijedete do cíle, máte u sebe stále auto. Takže nemusíte řešit autopůjčovny a v klidu vyrazíte na výlety ve svém.

Cestou navíc můžete objevovat nová místa a vzít výlet tak, že je i cesta už cíl. Nevýhody jsou zde také jasné – riziko případné nehody, které je při cestě autem vyšší, než v letadle. Pokud jste jediný řidič, tak i náročnost a nutnost přestávek. Pak také delší doba cesty a vyšší finanční náročnost, což ale záleží na cílové destinaci.

Takže být svými pány v autě a mít naprostou svobodu, nebo se přesunou rychle, pohodlně, ale bez flexibility toho, že můžete jet domu třeba o den dřív? Dilema. Při plánování výletu se vyplatí propočítat náklady na obě cesty. A určit si priority. Oba způsoby dopravy mají něco do sebe.

Navíc s autem z Driveto Klubu je cestování do Evropy absolutně bez problému. Součástí měsíčního nájemného je i pojištění. Za volantem se můžete vystřídat i se spolujezdcem. Hezké cestování!