O končící STK a trestných bodech se dozvíte on-line!

11. 4. 2019

Máte datovou schránku? Tak nově nabídne velmi praktickou funkci navíc!

Komu by se nestalo, že zjistí až na poslední chvíli, že jeho STK už bude brzy končit. To je tedy ten lepší případ, často se stane, že to majitel auta zjistí až ve chvíli, kdy je technická prohlídka neplatná. A nebo ještě hůře – zjistí to až při silniční kontrole. Která si ho vlastně doslova najde, jelikož jsou policejní auta vybavena systémem čtení RZ a počítač tak dokáže policisty hned upozornit, že auto má propadlou technickou.

Takové situaci by měla předejít novinka, která funguje od 1. 4. 2019. Tedy upozornění na končící platnost pravidelné technické prohlídky pomocí datové schránky. Stane se tak dva měsíce před vypršením termínu, tedy s dostatečným předstihem.

To však není jediné praktické využití datové schránky. Věděli jste třeba, že si můžete kdykoliv online zjistit počet trestných bodů? Tato funkce byla dříve celkem nesmyslně omezena pouze pro datové schránky nepodnikajících osob. To už ale naštěstí neplatí, takže i jako podnikatel se můžete podívat, jak na tom s body jste

A je to naprosto snadné. Stačí se podívat na Portál občana na adrese obcan.portal.gov.cz, přihlásit se pomocí údajů do datové schránky a informace máte jako na dlani. Můžete si i požádat o výpis, pokud by byl někde potřeba.