Přehled pěti nejlepších kompaktních crossoverů na trhu

20. 11. 2018

Aktuálním trendem u zákazníků jsou hlavně crossovery a menší SUV, a proto není od věci si ukázat pět nejvíce poptávaných modelů napříč těmito kategoriemi. Navíc, hned několik anket mezi aktivními řidiči ukázalo, že velikost karoserie a vyšší světlá výška je jednou z hlavních priorit. Možná budete překvapeni, ale třeba Britové nejvíce oceňují Hyundai Kona. Její zajímavý exteriér vypadá jako z vesmíru, kabina s přehledem pojme čtveřici průměrně vzrostlých dospělích a výbava je vskutku bohatá. Jejím dvojčetem je pak o něco starší Nissan Juke

Tomu nadělili Japonci snad nejextravagantnější vzhled, jaký se dá u běžně vyráběného vozu spatřit. Nissan však v tomto ohledu dost zariskoval. Juke se vám naprosto zalíbí, anebo se stane ve vašich očích absolutně odporným autem. Závisí to na osobním vkusu každého z vás. Navíc, jeho interiér vypadá vskutku dobře a směle může konkurovat evropské konkurenci. Snad jen méně místa nad hlavou vzadu a menší objem kufru je drobné mínus, které sráží jinak velkou oblibu této "žáby" z Japonska.

Dalším trošku nápadným adeptem na skvělý rodinný automobil je Toyota C-HR. Když přišla v roce 2015 na trh, my sami jsme zírali, jak hezké tohle auto vlastně je. V základu nabízí bohatou standardní výbavu a pro ekologicky smýšlející řidiče je v nabídce provedení Hybrid. Tvary karoserie a velké integrované zadní křídlo pak dodává pocit, že vlastníte obdobu BMW X6, akorát v menší velikosti. S tou se váže také vnitřní prostor. Ačkoliv se jedná o čtyřmístný automobil, díky menší velikosti zadních oken se pasažéři vzadu mohou cítit trošku "utopeně". Přitom s místem pro jejich kolena a hlavu to není zase tak špatné.

Hyundai Kona z nabídky Driveto
Hyundai Kona z nabídky Driveto
Nissan Juke z nabídky Driveto
Nissan Juke z nabídky Driveto
Toyota C-HR z nabídky Driveto
Toyota C-HR z nabídky Driveto

Mnozí z vás si teď jistě říkají "vždyť je to samý Japonec, ti se mi nelíbí". Ok, tak pokud jste zaměřeni na evropskou produkci, pak se vám může zamlouvat Dacia Duster. Na pohled krabicovité malé SUV nabízí vynikající vnitřní prostor, průchodnost těžším terénem (v případě verze s pohonem všech kol) a ani výbava není po nedávném faceliftu zrovna chudá. Navíc, v rámci srovnávacích testů se ukázalo, že tenhle pro někoho nezajímavý Rumun dokáže směle konkurovat české Škodě Yeti. Nabídne totiž stejné kvality, jen za nižší cenu, na což zákazníci rádi slyší.

Posledním, byť trošku dražším, je bavorské BMW X2. To nám nedávno prošlo rukama v rámci týdenního testu a ještě dnes si pamatujeme na jízdní kvality a bohatý vnitřní prostor. Je pravdou, že na tohle auto už bude mít méně zákazníků, jenže za kvalitu a prestiž se platí. A veřte nám, že v tomhle bavoráku se budete cítit útulně, bezpečně a zvládne jej řídit i vaše drahá polovička. Ačkoliv to není žádný terénní bojovník a o odstavec výše zmíněná Dacia Duster by jej dokázala na zabahněném poli zostudit, na okreskách a dálnicích je tento crossover jako ryba ve vodě. A pokud jste si již přečetli naše jízdní dojmy, pak neváhejte a mrkněte na nabídku vozu v rámci operativního leasingu.