Kombi nebo SUV? Velké dilema!
    Téma: 

Kombi nebo SUV? Velké dilema!

21. 3. 2019

Při nákupu auta nastává často velké dilema. Doslova velké – protože člověk vybírá mezi velkými auty. Je vhodnější kombi, nebo dnes tak oblíbené SUV? No, každé má něco do sebe!

Zjednodušeně se dá říci, že pokud je pro vás prioritou velikost kufru a cestujete třeba s rodinou na dlouhé trasy, bude kombi to pravé. Velikost kufru je v některých případech snad až nevyužitelně velká, místa uvnitř dostatek a spotřeba příznivá. Kombi je tedy ideální volba pro cestování po silnicích s množstvím nákladu a rodinou na palubě.

SUV nabídnou sice menší objem zavazadelníku, ale větší výšku. A to jak tu světlou, která zajistí průjezd lehčím terénem, tak i tu, ve které člověk sedí. A posádka díky tomu získává doslova nadhled. To je praktické nejvíce pro řidiče, například při odbočování doleva je každý centimetr, který zajistí lepší výhled přes auto před vámi, k nezaplacení.

Pohon všech kol nabídnou obě kategorie aut, SUV však i s pohonem jen přední nápravy zdolá větší nástrahy, což se nemusí hodit jen v terénu, ale i na některých vedlejších silnicích.

Otázka vzhledu je pak čistě individuální, ne náhodou ale SUV aktuálně zažívají boom. Lidé zkrátka chtějí mohutná auta, ve kterých si připadají bezpečněji. Pravdou ale je, že bezpečně se můžete cítit v každém moderním autě.

Spotřeba logicky záleží na zvolené motorizaci, aerodynamika se ale obelhat nedá a tak kombi bývají úspornější. Aby to ale nebylo tak snadné, jsou na trhu i zvýšená kombi s pohonem všech kol a ochranou podvozku. Ta nabízí výborný kompromis – prostoru je jako v klasickém kombi, ale průjezdnost terénem je už téměř jako u SUV. Takže pokud se nemůžete rozhodnout, tahle volba je pro vás ta pravá!

 V Driveto Klubu si ale vyberete, v nabídce jsou jak SUV, tak klasické kombi. A pro nerozhodné i kombi do terénu.