Kdy je čas pořídit si nové auto? Máme pár tipů pro rozhodování!

30. 4. 2019

Pro někoho je důležitý ten pocit z nového auta a zároveň i to, jak poté působí na veřejnosti. Pro takového člověka je tedy čas na pořízení nového auta téměř kdykoliv. Pokud však patříte mezi ty, kteří nové auto pořizují jen párkrát za život, potřebujete k tomuto kroku pádné důvody.

Jedním z nich může být bezpečnost. Ta se stále vylepšuje a pokud má vaše auto třeba jen dva airbagy a nemá například stabilizační systém, s novým autem si rozhodně polepšíte. Můžete zastávat názor, že řídit umíte a tak různé asistenty nepotřebujete – je ale potřeba si uvědomit, že na silnici nejste sami a nehody se prostě stávají. Takže se dostatečně tuhá karoserie a větší množství airbagů mohou hodit. A zachránit životy.

Dalším důvodem je spolehlivost. Na klidu rozhodně nepřidá, pokud si nemůžete být jistí, že bez poruchy absolvujete cestu na dovolenou i zpátky. Takový stres vám může dovolenou pěkně pokazit. A co teprve opravdu nějaká porucha. Spolehlivé auto však není potřeba jen na dlouhé cesty – třeba při každodenní cestě do práce určitě nikdo nechce, aby zrovna nenastartoval. Pokud tedy již svému autu nemůžete plně důvěřovat, že vás vždy odveze kam potřebujete, je na čase se poohlédnout po novém a spolehlivějším.

Peníze mohou hrát také důležitou roli. Čím je auto starší, tím více nákladů na servis vyžaduje. Je dobré si určit hranici, která už bude rozhodující. Pokud se dostanete do fáze, kdy bude auto vyžadovat opravdu velké investice, bude se špatně prodávat. Nejlepší je tedy začít jednat ve chvíli, kdy už tušíte, že bude potřeba udělat nějaký větší servis. V tu chvíli nastane rozhodnutí, zda servis ještě zaplatíte a auto si necháte, nebo ho již necháte na někom jiném a vy si pořídíte nové auto.

A nové auto nemusíte jen kupovat. Můžete využít i operativní leasing nebo náš Driveto Klub. Na nové auto pak nemusíte čekat a když zjistíte, že vám třeba z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete ho kdykoliv vrátit. A vzít si třeba větší, nebo levnější. Navíc se nemusíte starat o náklady na servis, pneumatiky a pojištění.