Jaro je za dveřmi. Připravme se na něj!
    Téma: 

Jaro je za dveřmi. Připravme se na něj!

7. 3. 2019

Jaro klepe na dveře. Na některých místech už dokonce zaklepalo a vstoupilo. Je tedy nejvyšší čas začít přemýšlet nad jarní přípravou. 

Že bude potřeba přezout na letní pneumatiky je jasné. Podle zákona je nutné mít ještě do konce března zimní pneumatiky, pokud na silnicích je, nebo hrozí, sníh a led. Jinými slovy – pokud vyjíždíte jen kolem domu ve městě, můžete už nyní přemýšlet nad přezutím. Pneuservisy budou volné a vy nebudete trápit zimní pneumatiky ve dvaceti stupních. Pokud ale nastane nečekaná sněhová kalamita, budete muset nechat auto raději doma. 

Pokud vám dochází zimní směs do ostřikovačů, doplňte ji jen v přiměřeném množství – jakmile začne létat hmyz, na odstraňování jeho zbytků z čelního skla je letní mnohem lepší. Není potřeba zimní vylévat, ale v téhle chvíli ji už nemusíte plnit až k hrdlu, ať můžete plynule přejít na letní směs. 

Stále ještě na silnicích zůstává štěrk, který na sněhu dobře posloužil, nyní je ale spíše k zlosti. Pozor je tedy potřeba dát na odletující kamínky. Čelní sklo mohlo přes zimu nasbírat i nějaké škrábance od odstraňování ledu, je dobré ho raději prohlédnout. S jak poškozeným sklem se ještě dá jezdit a co už je moc, si řekneme v některém z příštích blogů. 

Světla na tom mohou být ještě hůře. Jejich plast je na poškození mnohem náchylnější a tak pokud jste z nich ve spěchu odstraňovali sníh, mohou být poškrábaná. Jak takovou věc vyřešit si také povíme v příštím blogu. 

A drobnost, která dokáže ušetřit starosti – většina z nás jezdí v létě na dovolenou. A před cestou kontrolujeme, zda je vše v pořádku. Často se stane, že zjistíme, že auto musí do servisu na výměnu oleje a tak ještě před odjezdem dáváme auto do servisu. Na to je dobré myslet už teď, interval na výměnu je většinou po roce, takže si už nyní můžete naplánovat jeho výměnu na jaro a ušetřit si tak v létě čas a výdaje za servis. 

Také je ale možnost ušetřit si nervy a využít dlouhodobý pronájem aut od Driveta. Získáte tak nové auto, kde nebudete muset řešit ani pneumatiky, ani servis. Jen tu kapalinu do ostřikovačů.