Hledáte ideální rodinné auto na operativní leasing?

14. 3. 2019

Vybrat si v dnešní době kvalitní rodinný vůz není vůbec nic lehkého. Až příliš široká nabídka, hromada akcí a člověk pomalu nestačí vstřebávat vše možné nové generace, změny a vylepšení výbav. Proto se pojďme podívat na pár ukázek vozů, které by mohly splnit roli plnohodnotného rodinného přepravníku. Asi nejrozšířenějším zástupcem jsou modely Fabia a Octavia z dílny automobilky Škoda Auto. Tahle dvojka je na trhu v různých generacích už více jak 15 let a za tu dobu si jí pořídily statisíce lidí.

Ne každý ale chce vozit s sebou hromadu prázdného místa v kufru, protože třeba Octavia Combi aktuální třetí generace pobere tolik zavazadel, že snad jen cesta ve čtyřech na týdenní dovolenou do Chorvatska dokáže zaplnit i ten poslední centimetr v 610 litrů velkém kufru. Odpůrci koncernu Volkswagen Group teď sice asi ztratili chuť k jídlu, jenže nezoufejte. I pro vás máme v rámci nabídek operativního leasingu na Driveto.cz širokou škálu jiných značek, které mohou ukojit vaše touhy po velkém, bezpečném a dobře jezdícím voze.

Tak kupříkladu korejský Hyundai byl ještě před deseti lety odrazem posměchu a nekvality. Dnes? Tvrdý soupeř pro VW, Škodovky a třeba i Peugeot. Modely i30 či Tucson jsou na trhu sice poměrně krátce, jenže pokrok kupředu je právě u těchto dvou aut znát asi nejvíce a ukazuje, že Hyundai to myslí s neustálým zdokonalováním vážně. Konkurenci drtí dobrou výbavou, solidními jízdními vlastnostmi a snad jen vyšší spotřeba motorů a ne tak dobře vypadající interiéry jsou hlavní negativa.

Náročnější uživatelé s větším objemem peněz vyčleněným na pořízení vozu na operák, se ale s nějakým Korejcem nebo tuctovým českým autem nespokojí. I na takovou kategorii zájemců myslíme a máme v nabídce nové BMW řady 5. To je hodnoceno v různých testech jako jedno z nejlépe jezdících vozidel v kategorii vyšší střední třída. Prvenství mu sebral nový Jaguar XF. Zájemci o pořádné svezení i mimo zpevněnou cestu se mohou podívat na nový přírůstek do naší nabídky, kterým je SUV model X5. Nedávno přišla nová generace, jenž s sebou přináší mnoho nových prvků výbavy, lepší motory a pohlednější design.

Pokud však hledáte auto, se kterým nebudete chtít vymetat zabahněné lesní cesty a hrát si v zimě na sněžnou rolbu, pak by pro vás mohl být vhodný vůz typu crossover. Za něj se dá považovat nový Peugeot 3008, popřípadě rovnou až sedmimístný 5008.  Ani jeden sice nenabízí pohon všech kol, jenže to je tak jediné možné negativum. Jejich kabina nabídne solidní vnitřní prostor a kvalitní zpracování, vynikající výhled vpřed a také bezpečnost je na velmi dobré úrovni. Co na tom, že oba modely vypadají zepředu naprosto stejně, tady jde o mohutný vzhled, dobré pocity na palubě a kvalitní jízdu, s čímž tahle dvojka nemá sebemenší problém.