Jak si pořídit auto do firmy bez papírování navíc

3. 6. 2019

Pokud pořizujete auto na operativní leasing, musíte splnit určité podmínky. Pokud jste zaměstnanec, budete potřebovat doložit příjem, pokud jste podnikatel, tak zase daňové přiznání. No a pokud plánujete pořídit auta do vaší firmy, neobejdete se bez účetní závěrky.

A to může být někdy problém. Protože pokud jste právě založili novou firmu a potřebujete pořídit služební vozidla, u operativního leasingu narazíte. Nemáte totiž jak doložit, že firma vydělává, a tak bohužel nesplníte podmínky. Tento problém ale řeší Driveto Klub, kde nemusíte dokládat účetní závěrky. Prostě si jen vyberete auto, zaplatíte startovací poplatek a jezdíte.

V případě, že již firma nějakou dobu funguje a může tak doložit příjmy, je situace u operativního leasingu příznivější. Ale stále přináší určité riziko – nikdo neví, jak se bude měnit situace a zda nenastane nějaká krize a bude potřeba snižovat náklady. Logický krok by pak byl omezit vozový park, což ale v případě operativního leasingu nejde bez sankcí za předčasné vrácení. A ty se vám v takové situaci rozhodně nehodí. Tuto situaci zase řeší Driveto Klub, protože tam můžete auto vrátit kdykoliv a bez postihu.

Díky tomu, že máte auto pronajaté, nemusíte řešit servis, pojištění, pneumatiky… A navíc – pronájem vozu si můžete jako podnikatel či firma dát do nákladů! Prostě méně starostí a nákladů do začátku podnikání. To se prostě hodí.

Začátky podnikání nejsou snadné. A někdy to bez aut nejde. A ne vždy je vhodné (a hlavně možné) je kupovat. Tak proč si to neusnadnit a nevyužít pronájem. Bez nějakého složitého papírování, klidně do tří dnů a s možností auto kdykoliv vrátit, pokud to bude potřeba.