S hybridním vozy Toyota a Lexus můžete parkovat v Praze zdarma. Jak je to možné?

6. 11. 2018

Víte o tom, že na modrých zónách v Praze lze parkovat naprosto zdarma a přitom ani nemusíte být tzv. rezident v dané oblasti? Stačí si pořídit hybridní vůz od Toyoty či Lexusu a máte po starostech. K tomu, aby tento fígl vyšel, ale musíte splnit předem stanovené podmínky: vůz musí jít přepnout do čistě elektrického módu a výkon jeho spalovací jednotky nesmí být vyšší než 135 kW. Další podmínkou je stáří do deseti let od první registrace k silničnímu provozu.

Následně stačí registrace na pražském magistrátu a můžete si vesele parkovat kdekoliv, kde jsou modré zóny, a to bez ohledu na to, zda tam opravdu bydlíte. Důležité je však to, co vše potřebujete mít sebou. Určitě nezapomeňte na kopii velkého techničáku či v případě operativního leasingu od Driveto.cz na originál leasingové smlouvy. To vše vás vyjde na 100 Kč a snad jedinou nevýhodou je, že to vše budete muset absolvovat každý rok. To je limit, po kterém registrace vyprší.

Toyota C-HR z nabídky Driveto
Toyota C-HR z nabídky Driveto

Neustále se rozrůstající parkovací zóny jsou mnohdy důvodem k naprostému vzteku. Proč? Najdete je totiž takřka po celé Praze a ještě před 15 lety jste zde zaparkovali zdarma skoro bez problému. Jenže aktuálně je situace taková, že aut je stále více a volných parkovacích míst naopak razantně ubývá. Další otázkou je, jak se na rozhodnutí Toyoty budou tvářit rezidenti (obyvatelé) pražských částí, kterým se může stát, že na jejich místě se najednou zjeví cizí Toyota či Lexus s hybridní technikou a bez parkovací karty. Tak či tak, tento nápad se nám zamlouvá a je to dobrý krok k tomu, aby po silnicích jezdilo více "čistších" vozidel.