Amortizace u pojištění? Tu řeší GAP!

4. 2. 2020

Určitě jste už slyšeli pojem amortizace. Dá se proti ní nějak bránit? Jde vlastně pojistit pojištění? Jde! A takové pojištění se jmenuje GAP.

Pod touto zkratkou se skrývá název Guaranteed Asset Protection. A o co se přesně jedná?

Hned na začátek je dobré říct, že pojištění GAP získáte ke všem autům z Driveto Klubu. A toto pojištění pokrývá rozdíl mezi tržní a původní cenou.

V praxi to při totální škodě na vozidle probíhá tak, že pojišťovna určí, jaká je aktuální tržní cena vozidla a tu vám vyplatí. Mínus spoluúčast. No a jelikož aktuální tržní cena je výrazně nižší, než ta, za kterou můžete stejné auto jako nové pořídit, vzniká celkem nepříjemný rozdíl. A to se netýká jen nehody, ale třeba i krádeže. Jelikož každé auto ztrácí hodně procent své hodnoty již tím, že vyjede z autosalonu, člověk může být nepříjemně překvapen, kolik mu pojišťovna například po roce provozu auta vyplatí.

A právě pojištění GAP tento rozdíl uhradí. Takové pojištění je velice praktické, protože pokud si pořídíte nové auto například na úvěr, nebo právě v rámci Driveto Klubu, nemusíte se o nějakou amortizaci starat.

Vždy je však lepší praktický příklad, než plno teorie. V případě, že si pořídíte auto v hodnotě 1 000 000 Kč, má po roce hodnotu například 800 000 Kč. Což je pro pojišťovnu tržní cena, kterou vám v případě totální škody, nebo odcizení, uhradí. A právě ten rozdíl, 200 000 Kč, hradí pojištění GAP.

Takže pokud chcete být bez starostí, pořiďte si toto pojištění. A pokud chcete být úplně bez starostí, pořiďte si auto z našeho Driveto Klubu, u kterého se budete starat jen o tankování.