Blogeto | Driveto bloguje

Jak na bezpečnou přepravu kol

18. 4. 2019

Jaro je tu a s ním i čas cyklistů! Tak se podíváme na možnosti přepravy kola a trochu i na základy vzájemné ohleduplnosti mezi řidiči a cyklisty.

Přečíst článek

Hybridy parkující v modré zóně? Už ne na dlouho!

15. 4. 2019

Na našich silnicích se již brzy setkáme s novými registračními značkami pro elektromobily. Zároveň ale hybridy přichází o možnost parkování v pražských rezidentních zónách.

Přečíst článek

O končící STK a trestných bodech se dozvíte on-line!

11. 4. 2019

Máte datovou schránku? Tak nově nabídne velmi praktickou funkci navíc! Komu by se nestalo, že zjistí až na poslední chvíli, že jeho STK už bude brzy končit. To je tedy ten lepší případ, často se stane, že to majitel auta zjistí až ve chvíli, kdy je technická p

Přečíst článek

Jak umýt auto správně

9. 4. 2019

Jaro a léto přinášejí prosluněné počasí, ve kterém je radost mít krásně čisté auto. Jak toho docílit ideálně za co nejméně peněz a pro lak nejbezpečněji?

Přečíst článek

eCall: Pomoc, nebo snad velký bratr?

4. 4. 2019

Systém eCall musí být instalovaný do všech nově homologovaných vozů. O co se tedy vlastně jedná? Jedná se o součást vozu, která má vlastní SIM kartu a dokáže přivolat pomoc. To se stane buď automaticky, pokud pozná vážnou nehodu, tedy například při aktivaci a

Přečíst článek

Parkování na modré? Jde to, ale není to levné

1. 4. 2019

Už jsme na blogu psali, že je možné v rezidentních zónách například v Praze parkovat zdarma, pokud máte elektromobil, případně hybrid, který splňuje určité podmínky. To je velmi praktické a příjemné. Co ale když takové auto nemáte? I tak můžete zaparkovat v mo

Přečíst článek

Jak je to s odchylkou tachometru ve vašem voze? Možná budete překvapeni

28. 3. 2019

Rychlostní radary, úseková měření a také časté dálniční hlídky jsou poslední roky postrachem všech pirátů za volantem. Ti slušnější z nás si však někdy bláhově myslí, že dodržují rychlost a přitom tomu tak není.

Přečíst článek

Jak na bezpečnou přepravu psa v autě?

26. 3. 2019

Čas výletů se blíží a pokud máte pejska, určitě ho vezmete s sebou. Na co si dát ale při jeho přepravě pozor, aby vše bylo v rámci předpisů a zároveň pro vašeho mazlíčka co nejpohodlnější a nejbezpečnější?

Přečíst článek

Úsekových měření se na D1 jen tak nezbavíme. Kde všude je máme očekávat?

26. 3. 2019

Letos se naše nejznámější dálnice D1 dočká další fáze rekonstrukce, která bude za poslední roky jednou z největších. S tím souvisí další úseky se sníženou rychlostí, kde budou instalovány radary pro měření rychlosti.

Přečíst článek
Kombi nebo SUV? Velké dilema!
    Téma: 

Kombi nebo SUV? Velké dilema!

21. 3. 2019

Zjednodušeně se dá říci, že pokud je pro vás prioritou velikost kufru a cestujete třeba s rodinou na dlouhé trasy, bude kombi to pravé. Velikost kufru je v některých případech snad až nevyužitelně velká, místa uvnitř dostatek a spotřeba příznivá. Kombi je tedy

Přečíst článek

Parkování vozu. Stačí ruční brzda nebo zařazený kvalt?

21. 3. 2019

Máte řidičský průkaz? Pak jste někdy museli při parkování vozidla zažít situaci, kdy jste stáli z / do prudkého kopce a auto bylo potřeba pořádně zajistit proti pohybu. Jenže jaké kroky a v jakém pořadí se vlastně musí udělat?

Přečíst článek