Blogeto | Driveto bloguje

Automobilky se bouří. Další zpřísnění emisních limitů v Evropě?

18. 9. 2020

Letošní rok je pro výrobce automobilů složitý. Horko těžko se vypořádávají s koronavirovou krizí a především mají plné ruce práce se splněním emisních limitů. Ty by se dle uniklého dokumentu měly znovu zpřísňovat.

Přečíst článek
Objednávejte, nebudou. Oblíbený Kodiaq RS končí!
    Téma: 

Objednávejte, nebudou. Oblíbený Kodiaq RS končí!

15. 9. 2020

Populární sportovní varianta největší Škodovky padla za oběť emisním normám. Dvakrát přeplňovaný diesel 2.0 Bi-TDI s výkonem 240 koní totiž vypadl z nabídky pro všechny modely koncernu VW.

Přečíst článek

Pronájem aut stále hraje menšinovou roli. Má ale zásadní potenciál do budoucna.

10. 9. 2020

Několik odborných studií se shodlo, že potenciál pro pronájem vozů v Německu je minimálně milion kontraktů ročně. Pronájem by tak zásadně změnil německý trh s novými auty pro soukromé osoby.

Přečíst článek

Jedna z nejslavnějších Škodovek slaví kulatiny. České kupátko má 50 let.

7. 9. 2020

Přezdívalo se mu české Porsche a patří bezesporu mezi nejslavnější a nejkrásnější auta předlistopadové éry. I přes nevalný základ a zastaralou koncepci sklidilo úspěch u československých i zahraničních zákazníků, a především v automobilových závodech.

Přečíst článek

Řidiči pozor! Začíná oprava Barrandovského mostu

31. 8. 2020

Po letních prázdninách musíme na řadě míst počítat s dopravním omezením. Od září se například spouští rozsáhlá rekonstrukce Barrandovského mostu. Zpočátku bude provozu omezen jen minimálně. Zásadní trable lze čekat až v příštím roce.

Přečíst článek

Propojení s Android auto i bezdrátově, slíbil Google

27. 8. 2020

Konektivita s mobilním telefonem patří dnes k základním prvkům výbavy automobilů. Standardní bezdrátové připojení pomocí funkce Bluetooth, ale umožní jen telefonování a přehrávání hudebních souborů.

Přečíst článek

Zvýší se maximální rychlost na českých dálnicích? Ministr to zvažuje.

25. 8. 2020

Vláda předložila novelu silničního zákona, který mimo jiné počítá se zvýšením maximální rychlosti na některých úsecích českých dálnic na 140 km za hodinu. Odborníci většinou tvrdí, že zvýšení o 10 km/h české dálnice bez problému zvládnou.

Přečíst článek

Tip na výlet: Nejzajímavější muzea a sbírky s automobilovou tématikou

20. 8. 2020

Poslední dva týdny letošních prázdnin si můžete zpříjemnit výletem po českých muzeích. Vybrali jsme pro Vás nejzajímavější města a místa, kam se můžete vypravit s celou rodinou a uvidíte zásadní automobily české i světové historie.

Přečíst článek

Jak si vybíráme auto? Nejčastěji podle rodinných zvyklostí.

18. 8. 2020

Tradice a věrnost hrají při výběru auta zásadní vliv. Podle nejnovějšího průzkumu ovlivňují volbu značky či modelu nejbližší rodinní příslušníci. Jejich rady a zkušenosti jsou pro mnoho zákazníků zcela zásadní.

Přečíst článek

Prediktivní tempomat. Chytrý pomocník jak nedostat pokutu.

14. 8. 2020

Klasický tempomat, který je schopný udržovat řidičem stanovou rychlost se dnes stává součástí výbavy i těch nejlevnějších aut. Neumí ale reagovat na provoz a za každých okolností jen drží zvolenou rychlost.

Přečíst článek
Reklama na SUV prý škodí. Je stejně nebezpečná jako na cigarety.
    Téma: 

Reklama na SUV prý škodí. Je stejně nebezpečná jako na cigarety.

11. 8. 2020

Ve Velké Británii vznikla zajímavá ekologická skupina, která chce bojovat proti reklamě na vozy SUV. Zástupci dokonce chtějí dotlačit britskou vládu, aby takovou propagaci zcela zakázala.

Přečíst článek