Blogeto | Driveto bloguje

Škoda Fabia – koupit nebo pronajmout?

28. 1. 2020

Někdo si možná řekne, že než měsíčně platit pronájem, tak se více vyplatí auto koupit. Není nic snadnějšího, než si to spočítat! Pro příklad jsme použili Škodu Fabia ve výbavě Ambition, s motorizací 1.0 TSI o výkonu 70 kW.

Přečíst článek

Jedny pneumatiky po celý rok? Proč ne.

23. 1. 2020

Celoroční pneumatiky – zázrak, který nahradí zimní i letní pneumatiky, nebo vyhozené peníze za nebezpečnou věc? Vlastně ani jedno. Pokud patříte k lidem, kteří toho za rok najedou opravdu málo a z toho většinu ve městě.

Přečíst článek

Vyberte si auto podle znamení

21. 1. 2020

Horoskopy pro znamení zvěrokruhu vám pomůže vybrat si nové auto. Nenechávejte výběr auta na rozum, inspirujte se správnou konstelací hvězd.

Přečíst článek

Benzín v naftovém autě? Hlavně si to včas uvědomit!

21. 1. 2020

Chybovat je lidské. A že do auta natankujete špatné palivo se může stát naprosto jednoduše. Co pak s tím? Určitě to znáte – máte půjčené auto, přijedete k čerpací stanici, automaticky sáhnete po svém oblíbeném Naturalu 95 a už ho tankujete.

Přečíst článek

Zimní oblečení může být v autě nebezpečné

16. 1. 2020

Všichni to známe. Auto parkuje venku, potřebujeme někam jet, oškrábeme led z oken, nasedneme a je nám zima. Je tedy naprosto pochopitelné, že si mnozí na sobě nechávají bundy, šály a rukavice. To se ale může vymstít.

Přečíst článek

Nabíjení elektromobilů podražilo. Je tedy jejich provoz stále tak výhodný?

14. 1. 2020

Rok 2020 přináší pro majitele elektromobilů (a hybridů s emisemi pod 50 gramů CO2 na kilometr) zvýhodnění v podobě možnosti využívat placené úseky dálnic bez poplatku.

Přečíst článek

I s pronajatým autem zaparkujete na modré v pohodě

9. 1. 2020

Bydlíte v části Prahy, ve které jsou parkovací zóny pro rezidenty? Nebo je u vás plánují a vy se bojíte, že to s pronajatým autem bude problém? Uklidníme vás, nebude.

Přečíst článek

Jak na přepravu lyží v autě?

7. 1. 2020

Jarní prázdniny jsou pomalu tu a tak se i lidé, kteří jinak v zimě na hory nejezdí, vydají za sněhem. A pokud mají lyže, berou je s sebou. Na co si ale dát pozor?

Přečíst článek

Auto poškozené po Silvestru? Žádná tragédie.

2. 1. 2020

Silvestrovské oslavy nezanechávají následky jen na lidech, ale i na autech. Ta, pokud tedy stojí venku na ulici, mohou schytat různé předměty, ať již zbytky pyrotechniky, tak třeba špunty od šampusu a v horším případě i nějakou tu letící láhev.

Přečíst článek

Jak dostat domů vánoční stromek v bezpečí a pohodě?

19. 12. 2019

Dárky nosí Ježíšek, ale vánoční stromek je na vás. Jak na jeho přepravu? Pokud jste dobrodruzi a vydáváte se pro stromek někam do lesa, kde si ho sami uříznete, je situace trochu složitější.

Přečíst článek

Dá se brátni vykradení auta? Omezit šanci určitě!

17. 12. 2019

Tomu, aby vám někdo vykradl auto, nezabráníte. Můžete ale výrazně snížit riziko a není to vůbec složité. Zvláště v této době se může snadno stát, že běháte od obchodu k obchodu a dárky si průběžně odkládáte do auta.

Přečíst článek