Blogeto | Driveto bloguje

Co dělat při poruše auta v tunelu?

23. 8. 2019

Hodně lidí to zná – jedete tunelem a najednou si začnete uvědomovat, že se může něco stát. A pokud se něco stane – jak to řešit? Hlavní je, jako ale vždy a všude, zachovat klid.

Přečíst článek

Za vodopády do Harrachova!

20. 8. 2019

Výhoda naší krásné země je její velikost. Můžete si tak v klidu dopřát výlet z Prahy do hor a odpoledne už jste zase doma. Takhle rychlý tento výlet nebude, ale samozřejmě můžete nějakou část vynechat a tak si ho zkrátit. Počítejte ale, že se jedná o jednodenn

Přečíst článek

Benzín, nebo nafta? Věčné dilema!

16. 8. 2019

Rozhodování, zda má motor spalovat benzín, nebo naftu, je velmi časté. A složité. Jaké jsou tedy pro a proti? Jako první argument se člověku vybaví spotřeba. Tou byly naftové motory vždy pověstné.

Přečíst článek

Třetina aut v Česku má stočené tachometry

30. 7. 2019

Tachometry se stáčí vesele dál, podvodně snížený počet ujetých km má třetina aut v Česku. I když od podzimu loňského roku platí nová legislativa, která umožňuje postihovat podvodné snižování počtu ujetých kilometrů, tachometry se stáčí vesele dál.

Přečíst článek

Pár tipů na cestu do Chorvatska

26. 7. 2019

Léto je v plném proudu a možná už máte dovolenou za sebou. Pokud ale ne, určitě se vám bude hodit vědět, na kolik vás letos cesta do oblíbeného Chorvatska vyjde. A jak můžete ušetřit.

Přečíst článek

Klimatizace - výbava k nezaplacení

25. 7. 2019

Zvláštně v dnešních vedrech je už jen téma o klimatizacích osvěžující. Pojďme si o nich tedy něco říct! Klimatizace v autech dělíme na tři druhy – manuální, poloautomatické a automatické.

Přečíst článek

Palubní kamery – černá skříňka v autě

18. 7. 2019

Určitě jste už slyšeli o palubních kamerách a nejspíše jste z nich viděli i nějaké záběry. Jedná se o malé kamery, které jsou umístěné za čelním sklem a snímají dění před autem. Mohou být ale i za zadním sklem a tak sledují, co se děje za vámi.

Přečíst článek

Nečekané opravy auta vyjdou majitele v průměru na 15.000 korun ročně

18. 7. 2019

Zná to skoro každý, kdo jezdí starším autem. O plechového miláčka se můžeme starat sebelépe, prostým používáním a přibývajícími roky se zkrátka občas něco pokazí. Loni takto tuzemští majitelé aut za nenadálé opravy zaplatili v průměru 15.000 korun.

Přečíst článek

Na co si dát pozor během dlouhé cesty autem?

11. 7. 2019

Vyrážíte na dovolenou autem? Tak vás nejspíš čeká dlouhá cesta. Pro mnoho lidí je to jediná dlouhá cesta za volantem, kterou za rok absolvují. O to může být nebezpečnější.

Přečíst článek

Co dělat po dopravní nehodě?

9. 7. 2019

Nehody se stávají. Je to něco, co nemůžeme vždy ovlivnit. Hodí se tedy být připraveni a vědět, co v případě nehody dělat. Pravidlem číslo jedna je vždy bezpečnost.

Přečíst článek

Bodový systém – jak funguje a jak si odečíst body?

1. 7. 2019

Ve článku o pokutách z automatizovaných systémů měření, kontroly průjezdu na červenou a za parkování jsme se už zmínili o tom, že v tomto případě se jedná jen o finanční postih bez trestných bodů. Jak je to s nimi ale v jiných případech?

Přečíst článek