Blogeto | Driveto bloguje

Co dělat během srážky se zvěří?

17. 10. 2019

Můžeme mít zvířata rádi sebevíc, ale v noci na silnici je nechce potkat asi nikdo. Jak se zachovat, když se to ale stane? Podle statistik dojde za rok k 12 tisícům případům střetu se zvěří.

Přečíst článek

Výměna pneumatik znamená i jejich kontrolu

11. 10. 2019

Mnozí motoristé v tomto období pomalu začínají přezouvat na zimní pneumatiky. Je tedy ideální čas zkontrolovat jejich stav. Jak letních, které ukládáme k zimnímu spánku, tak zimních, které budou následujících pár měsíců mít na starosti vaše bezpečí.

Přečíst článek

Jaké asistenty v autě potřebujete?

8. 10. 2019

V moderních autech najdeme plno různých asistentů. Některé zachraňují životy, některé jen zvyšují pohodlí. Jaké ale opravdu potřebujete? Jistě, taková otázka je čistě individuální, takže vám jasné rozhodnutí nedáme, ale zkusíme popsat.

Přečíst článek

Jak správně natankovat?

2. 10. 2019

Co tankovat do našeho auta? Vyplatí se aditivovaná paliva? A jak je to s oktanovými čísly? Podíváme se na to! Asi každý ví, zda jeho auto jezdí na benzín, nebo naftu.

Přečíst článek

Jak připravit auto na podzim?

24. 9. 2019

Ať už patříte k těm, kteří podzim milují pro jeho rozmanitost a barevnost, nebo ho nemáte rádi kvůli chladnějšímu a ošklivějšímu počasí a blížící se zimě, je potřeba se na něj připravit. Má svá specifika, na která je potřeba myslet.

Přečíst článek

Souboj auta proti letadlu na poli ekologie. Předem jasný vítěz?

18. 9. 2019

Nedávno jsme psali o tom, jaké pro a proti nabízí cestování autem a letadlem. Tentokrát se ale pokusíme zaměřit trochu na ekologii. Protože si nejspíš plno lidí řekne, že je to jasné, letadlo, ve kterém je plno lidí, je přece ekologičtější. Ale je to tak oprav

Přečíst článek

Jak projíždět křižovatku řízenou policisty?

12. 9. 2019

Možná také patříte k těm, kteří se děsí toho, když křižovatku řídí policista. Protože přesně nevíte, co dělat a bojíte se, že se zachováte špatně. V autoškole jsme se to sice učili všichni, ale něco se prostě zapomene. Tak jak na policistu řídícího křižovatku?

Přečíst článek

Co dělat, když zůstanete mezi závorami? Jet dál!

10. 9. 2019

Neuplyne snad ani měsíc, aby se na svět nedostala nová zpráva o tom, že někdo zůstal stát na přejezdu a buď došlo ke srážce s vlakem, nebo to bylo jen těsné. Co tedy dělat, pokud se do takové situace dostanete?

Přečíst článek

Po Evropě autem nebo letadlem?

5. 9. 2019

Téma se zdá možná jako zbytečné. Možná pro mnoho z vás. Protože je vaše volba jasná. Ale právě – pro každého jiná. Takže… autem, nebo letadlem? Jistě, pokud se bavíme o cestě do Ameriky, autem to není úplně ideální. Ale co třeba Řím? Nice? Split?

Přečíst článek

Zájem o auta na dlouhodobý pronájem roste

3. 9. 2019

Počet lidí, kteří si pořizují auto do dlouhodobého pronájmu, se rok od roku zvyšuje. Podle nedávného průzkumu agentury Behavio pro společnost Driveto si svůj poslední vůz tímto způsobem pořídila více než tři procenta motoristů.

Přečíst článek

Triky bazárníků

29. 8. 2019

Že se autobazary chovají jako obchodníci je jasné. Také obchodníky jsou. Ale někdy je chování už trochu na hraně. Různé triky používají při výkupu a při prodeji. My se dnes podíváme na prodej. Ale určitě se nám nepodaří napsat všechny praktiky.

Přečíst článek