Blogeto | Driveto bloguje

Jak se starat o autobaterii a jaké startovací kabely jsou nejlepší? Na vše máme odpověď

18. 2. 2019

Tuhá zima stále není u konce a s tím souvisí časté problémy s autobateriemi. Situace, kdy ráno usednete do vymrzlého automobilu, otočíte klíčkem a v lepším případě slyšíte jen cvakání relátka ve startéru, není vůbec příjemná.

Přečíst článek

Nejčastější hříchy za volantem: jezdíme rychle a nevěnujeme se řízení

14. 2. 2019

Čeští řidiči považují za nejrizikovější chování na silnicích agresivní jízdu a vybržďování. Za nebezpečné považují rovněž nevěnování dostatečné pozornosti situaci na vozovce a předjíždění v nepřehledné situaci.

Přečíst článek

Jediný valentýnský článek, který si stojí za to přečíst

13. 2. 2019

Představovat vozidla pouze striktně po technické stránce je jakási zažitá rutina. Protože však za několik hodin vypukne svátek zamilovaných, tak jsme toho využili, a s nadsázkou jsme se tentokrát zaměřili na trochu jiné posuzování osobních automobilů.

Přečíst článek

Jaguar chce bojovat proti autonomním vozům. Důvodem jsou vystrašení lidé

11. 2. 2019

S příchodem elektromobilů si musíme pomalu zvykat na přítomnost autonomních vozidel. Ty mají časem úplně nahradit klasické řízení a řidič jako takový se stane pouhým dalším cestujícím. Britský Jaguar však chce proti nové technologii bojovat.

Přečíst článek

Která část vašeho auta je tou nejšpinavější? Tohle uhodnete jen stěží

5. 2. 2019

Jestliže patříte k těm, kteří se pravidelně starají o svůj vůz a věnují mu častou "úklidovou" péči, pak zřejmě nebudete překvapeni z výsledků nedávné americké studie. Ta se týkala špinavosti různých částí interiéru vozu a málokdo by uhodl pomyslného vítěze.

Přečíst článek

Dálniční známka brzy změní svou podobu. Doplatí na to nepoctiví řidiči

4. 2. 2019

Ještě dva roky si bude muset každý řidič, jenž využívá české dálnice, pořídit klasickou tištěnou dálniční známku. Od roku 2021 pak nastane doslova revoluce, která vše usnadní a zároveň se nebude líbit těm, kteří si jezdí po dálnicích zcela "zdarma":

Přečíst článek

Peugeot 508 s motory 1.6 PureTech a 1.5 BlueHDI (2019)

3. 2. 2019

Francouzský Peugeot byl v 80. a 90. letech silnou konkurencí i pro německou prémiovou trojici, za což mohli především vrcholné specifikace modelů 405 a 605. Postupem času se však sláva a úspěchy vytratily.

Přečíst článek

Známe nejbezpečnější auto pro rok 2018. Vítěz mnohé nepřekvapí

28. 1. 2019

Nedávné výsledky organizace Euro NCAP přinesly vítěze v kategorii nejbezpečnějšího auta na současném trhu. Někteří z vás jistě tuší, který výrobce si prvenství odnesl.

Přečíst článek

Neomezená maximální rychlost na dálnicích v Německu? Již brzy může úplně skončit

28. 1. 2019

V sousedním Německu se asi zbláznili. Uvažují totiž o zrušení neomezené rychlosti na dálnicích. Prý to souvisí se snahou o snížení produkce skleníkových plynů z dopravy.

Přečíst článek

Opel ukázal novou generaci užitkového modelu Combo

25. 1. 2019

Koncem minulého roku se ze celosvětových statistik ukázalo, že rodinné verze užitkových dodávek hlásí stále větší úspěch u zákazníků. Možná i z toho důvodu přispěchal německý Opel s novou generací modelu Combo, který ukázal rovnou ve verzi Van.

Přečíst článek

Kuny jsou postrach pro motor vašeho auta. Víte, co na ně opravdu platí?

24. 1. 2019

Zima je v plném proudu a s tím souvisí zvýšená aktivita kun. Ty přímo láká teplý motor auta, jenže tihle na první pohled roztomilí hlodavci umí nadělat na vašem autě nemalé škody a spoustu starostí.

Přečíst článek